Wien en Carnuntum sluiten zich aan bij ÖTW

De drie voorzitters: Gerhard Markowitsch (Carnuntum), Michael Moosbrugger (Donau) and Fritz Wieninger (Wien) ©Foto: Herbert Lehmann

De Oostenrijkse wijnregio’s Wien en Carnuntum hebben zich aangesloten bij het classificatiesyteem van de Österreichische Traditionsweingüter (ÖTW) voor topwijngaarden in Traisental, Kamptal, Kremstal en Wagram.

De ÖTW Donau houdt zich al sinds 1992 bezig met het classificeren van de wijngaarden in Traisental, Kamptal, Kremstal en Wagram. In deze regio zijn op dit moment 36 wijnbouwers met geclassificeerde wijngaarden. Nu ook de regio’s Wien and Carnuntum zijn aangesloten, is het aantal wijnhuizen met een of meer ‘grands crus’ toegenomen tot 62.

Aan de Donau zijn 36 wijnbouwers met bij elkaar 60 wijngaarden die zich ÖTW-Erste Lage mogen noemen. Zes wijnhuizen in de Wenen-regio komen in aanmerking voor bij elkaar 12 Erste Lagen, terwijl Carnuntum nog bezig is de wijngaarden van 12 wijnbedrijven te bestuderen voor geschiktheid voor promotie tot ÖTW Erste Lage Carnuntum.

Met de aansluiting van Carnuntum en Wien wordt het bestuur nu gevormd door drie voorzitters: Gerhard Markowitsch (ÖTW Carnuntum), Michael Moosbrugger (ÖTW Donau) and Fritz Wieninger (ÖTW Wien).

Leden Österreichische Traditionsweingüter (ÖTW)

Donau-regio:
1 Weingut Allram www.allram.at
2 Weingut Brandl www.weingut-brandl.at
3 Weingut Bründlmayer www.bruendlmayer.at
4 Weingut Buchegger www.buchegger.at
5 Weingut Dolle www.dolle.at
6 Weingut Ludwig Ehn www.ehnwein.at
7 Weingut Eichinger www.weingut-eichinger.at
8 Weinberghof Fritsch www.fritsch.cc
9 Bio-Weingut Geyerhof www.geyerhof.at
10 Weingut Hiedler www.hiedler.at
11 Weingut Hirsch www.weingut-hirsch.at
12 Weingut Markus Huber www.weingut-huber.at
13 Weingut Jurtschitsch www.jurtschitsch.com
14 Weingut Leindl www.weingutleindl.at
15 Weingut Leth www.weingut-leth.at
16 Weingut Fred Loimer www.loimer.at
17 Weingut Malat www.malat.at
18 Weingut Mantlerhof www.mantlerhof.com
19 Weingut Hermann Moser www.moser-hermann.at
20 Weingut Sepp Moser www.sepp-moser.at
21 Weingut Ludwig Neumayer www.weinvomstein.at
22 Weingut Nigl www.weingutnigl.at
23 Weingut Bernhard Ott www.ott.at
24 Weingut Franz und Andrea Proidl www.proidl.com
25 Weingut Salomon Undhof www.salomonwines.com
26 Weingut Schloss Gobelsburg www.gobelsburg.at
27 Weingut Josef Schmid www.j-schmid.at
28 Weingut Stadt Krems www.weingutstadtkrems.at
29 Weingut Steininger www.weingut-steininger.at
30 Weingut Stift Göttweig www.weingutstiftgoettweig.at
31 Weingut Thiery-Weber www.thiery-weber.at
32 Weingut Johann Topf www.weingut-topf.at
33 Weingut Türk www.weinguttuerk.at
34 Weingut Petra Unger www.ungerwein.at
35 Weingut Wess www.weingut-wess.at
36 Weingut Weszeli www.weszeli.at

Wien
37 Weingut Christ www.weingut-christ.at
38 Weingut Wien Cobenzl www.weingutcobenzl.at
39 Weingut Edlmoser www.edlmoser.com
40 Weingut Fuhrgassl-Huber www.fuhrgassl-huber.at
41 Weingut Mayer am Pfarrplatz www.pfarrplatz.at
42 Weingut Fritz Wieninger www.wieninger.at

Carnuntum
43 Weingut Michael Auer www.weingut-auer.com
44 Weingut Fam. Artner www.artner.co.at
45 Weingut Johann Böheim www.gut-boeheim.at
46 Weinbau Christian Dietrich christian.dietrich@aon.at
47 Weinkeller Walter Glatzer www.weingutglatzer.at
48 Weinbau Günther Glock wein.glock@gmx.at
49 Weingut Gottschuly-Grassl www.gottschuly.at
50 Weingut Philipp Grassl www.weingut-grassl.com
51 Weingut Lukas Markowitsch www.lukas-markowitsch.com
52 Weingut Gerhard Markowitsch www.markowitsch.at
53 Weingut Muhr-van der Niepoort
54 Weingut Franz und Christine Netzl www.netzl.com
55 Weingut Martin Netzl www.netzl.net
56 Weingut Franz Oppelmayer www.oppelmayer.at
57 Weingut Robert Payr www.weingut-payr.at58 Weingut Franz Taferner www.tafi.at
59 Weingut Johannes Trapl www.trapl.com
60 Weinbau Horst u. Irene Pelzmann weingut.pelzmann@aon.at
61 Weingut Gerhard Pimpel www.gerhardpimpel.at
62 Weinkellerei Hans Pitnauer www.pitnauer.com